O kapele

Pod názvem Alband zde nacházíte volné sdružení muzikantů, kteří celý svůj hudební život zasvětili bigbítu. Všichni prošli nekolika rockovými kapelami, ale jejich hlavním pojítkem je spolupůsobení v brněnském Kernu. Žádný z nich se tímto projektem tvrdé rockové muziky nezříká, ale momentálně si pro vyváženost jako svůj hlavní tvůrčí nástroj zvolili hudbu akustickou. Zakladatelské jádro, které je v tomto volném sdružení možno všelijak rozšiřovat či jinak měnit, tvoří:


Jaroslav Albert Kronek (*11. 5. 1954) – sólový zpěv, akustická kytara

Po počátcích ve skupinách Trailer a Gun následovala více než čtvrtstoletí dlouhá pěvecká kariéra frontmana skupiny Kern. Kromě zpěvu komponuje hudbu a textuje. Současně je spolumajitelem úspěšné realitní kanceláře Realica (www.realica.cz). Ve volných chvílích se věnuje stavebnímu a estetickému rozvoji svého domečku, občas si zazávodí s motokárami, fotografuje nebo ovlivňuje jako člen městské rady rozkvět obce Střelice.
Otec dvou synů a milovník červeného vína.

Mirek „Mira“ Horňák (*13. 5. 1956) – akustická kytara, zpěv

Počáteční muzikantské zkušenosti z různých rockových seskupeních vyústily v rozhodnutí založit kapelu Titanic, v níž strávil čtrnáct úspěšných let. Počátkem devadesátých let své bohaté zkušenosti rockového kytaristy a skladatele hudby vložil na tucet let do služeb skupiny Kern. Na počátku nového tisíciletí se vrhnul i do víru byznysu a všechny své síly věnoval své firmě H-com. Avšak hudební abstinence a heslo „nejen prací živ jest člověk“ jej znovu vrátilo k hudbě, tentokrát až k jejím akustickým kořenům.
Ženatý, otec tří dcer a milovník a znalec kvalitního červeného i bílého vína.

Libor Machata (*21. 5. 1953) – basová kytara, zpěv

Přes pětadvacet let je baskytaristou a druhým hlasem Kernu a od roku 1986 zůstává důsledně „na volné noze“. Kromě Kernu a tohoto projektu je členem skupin Robbie Williams Revival Brno a Sheene band. Kromě samotného hraní se věnuje komponování hudby a textování písniček (a to i pro děti), ale i dalším uměleckým aktivitám spojených s grafikou a designem (viz. www.machata.cz). Ve volných chvílích se jako člen předsednictva společenství sedmnácti vlastníků stará o rozvoj a spravování pětipodlažního domu.
Ženatý, otec tří synů, milovník (možná až příliš veliký) dobrého jídla a pití.

Víťa Franěk (*23. 2. 1972) – bicí, bonga, conga … rytmika a zpěv

Je tím, který už svým desetiletým působením ve skupině Kern vylepšoval věkový průměr a rytmicky jistil kapelu zezadu. V této hudební sestavě se ocitá v přední linii dění, když kromě doprovodného zpěvu obsluhuje conga, bonga, tamburinu, rumba koule a jiná rytmická rachotítka. Svůj nesporný bubenický talent si však plně užívá ve skupinách
Go Inside
Robbie Williams Revival Brno
(toto seskupení vede i manažersky – viz. www.rwr-brno.com).
Ženatý, otec dcery a syna Jáchyma, majitel zlatého retrívra.

Zbyněk „Zbyňa“ Petržela (*21. 4. 1978) – klávesové nástroje, akordeon

Absolvent brněnské konzervatoře v oboru varhany ze třídy prof. Petra Kolaře. Paralelní studium na FF MU v Brně – katedra hudební vědy a estetiky. Soukromé studium u prof. Oldřicha Severy – klavír, dirigování, skladba. Dlouhodobě se zabývá tvorbou filmové a scénické hudby. Jako hráč na klávesové nástroje a akordeon působí také v hudebních souborech – Bob Mouser orchestra, Tres Putas, Šnek, Robbie Williams revival Brno a Ninzsa Telékyi. V současné době pracuje jako učitel klavíru na Soukromé základní umělecké škole v Blansku a provozuje své nahrávací studio. Mezi jeho další zájmy patří literatura a historie.
Ženatý, otec syna, milovník piva a vášnivý tabákista.